Jestes w: Home > NIE DAJ SIĘ CYWILIZACJI! > BĄDŹ ŚWIADOMY ZAGROŻEŃ!

BĄDŹ ŚWIADOMY ZAGROŻEŃ!

Można odnieść wrażenie, że postęp cywilizacyjny i technologiczny z roku na rok przyspie­sza. Niestety cywilizacja przyniosła nam nie tylko rozwój medycyny, dzięki której żyjemy coraz dłużej, lecz również liczne problemy, które mogą znacznie obniżyć jakość naszej eg­zystencji. Żyjemy w ciągłym stresie lub pogrążamy się w lenistwie. Zaniedbujemy swój organizm, popadamy w nałogi i nie przywiązujemy wagi do tego, co jemy.

Bądź świadomy zagrożeń!

Czy sięgając w supermarkecie w środku zimy po soczyście czerwoną truskawkę, mamy świadomość, jakie ryzyko wiąże się z żywnością modyfikowaną genetycznie? Czy zdajemy sobie sprawę, ile różnych substancji chemicznych znajduje się w produktach, zachęcających do kupna kolorowym opakowa­niem i długim terminem przydatności do spożycia? Jak na nasz organizm wpływa otyłość i brak ak­tywności?

W tym rozdziale przyjrzymy się bliżej kwestiom naszej zależności od zdobyczy cywilizacji. Mamy na­dzieję, że informacje i ciekawostki na temat modyfikacji genetycznych i konserwantów w żywności pomogą ci podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe.

Zwrócimy również uwagę na chorobę coraz częściej towarzyszącą zachodniej cywilizacji i w dużej mierze związaną z trybem życia i odżywianiem – cukrzycę typu II, przez wielu zwaną epidemią XXI wieku. Staramy się także zaproponować nowy sposób walki z nałogiem palenia. Zamiast zasypywania statystykami i wymieniania zagrożeń związanych z nałogiem, proponujemy wycieczkę w głąb umysłu palacza oraz kilka praktycznych porad, jak uwolnić się od uzależnienia od tytoniu.

Zacznijmy wykorzystywać wiedzę, którą już mamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.