Jestes w: Home > BĄDŹ PIĘKNA! > DBAJ O SIEBIE!

DBAJ O SIEBIE!

My, kobiety, jesteśmy bardzo dziwnie skonstruowane, słabsze fizycznie od mężczyzn, za to silniejsze psychicznie. Wykorzystujemy istniejącą w nas intuicję, możemy pomóc każ­demu, kto tej pomocy potrzebuje. Najtrudniej nam pomóc sobie, bo brakuje nam wiary, że w tym, co robimy, jesteśmy najlepsze. Pędzimy przez życie nie oglądając się za siebie. Podejmujemy ciągle nowe wyzwania, bo potrzebuje tego nasza ambicja, chcemy popra­wić finanse albo dobrze się bawić. Walczymy ze stresem, bądź mu ulegamy. Tylko niektó­re z nas mają w kalendarzu zapisaną wizytę u kosmetyczki, fryzjera, manicurzystki czy masażysty. Jemy w biegu, nieregularnie i niezdrowo. Bywa, że palimy papierosy. Do tego dochodzi zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to ma wpływ na nasze samopoczucie i wy­gląd naszej skóry, włosów i paznokci.

Zdarza się, że w ciągu dnia wykonujemy tylko dwa ćwiczenia: wciskamy w samochodzie pedał gazu i hamulca oraz siedząc w fotelu przełączamy beznamiętnie przyciski pilota od telewizora (ewentual­nie gramy w gry komputerowe). Wiemy, że ruch fizyczny jest ważny, ale trudno nam znaleźć wolną chwilę na spacer, kijki, fitness czy basen. Taki tryb życia odbija się na naszej twarzy, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej szara i zmęczona. Gorzej, gdy te zmiany zaczynają się utrwalać.

Potrzebna tylko chwila

Znajdźmy więc zabraną światu chwilę dla siebie i zróbmy sobie domowy peeling, maseczkę albo re­laksującą kąpiel!

I jeszcze: ufajmy sobie i… tańczmy. Jak najwięcej. Nieistotny jest krok, muzyka (może grać tylko w naszej duszy), miejsce. Taniec wyzwala emocje i odstresowuje. Wędrujmy przez życie tanecznym krokiem. Pięknie się ubierajmy. I myślmy o tym, że jesteśmy piękne…

Możliwość komentowania jest wyłączona.